MĚŘENÍ DÉLKY NAVINUTELNÝCH MATERIÁLŮ

Úvodní stránka

DALŠÍ TYPY MĚŘIČŮ DÉLKY
- DEL2115P: měřič délky pro montáž do panelu
- DELK2314 (DELK2316): nástěnný měřič délky s odděleným snímačem typu SD16
- DELK2320: měřič délky pro počítač s USB

Další stránky


Ceny pro jednotlivé výrobky nebo kompletní ceník zařízení lze vyžádat u výrobce: E-mail matulik@aterm.cz

nahoru

DALŠÍ TYPY MĚŘIČŮ DÉLKY

nahoru

Měřič délky pro montáž do panelu DEL2115P

Zařízení DEL2115P

Zařízení typu DEL2115P umožňuje měřit délku kontinuálně vyráběného nebo odměřovaného materiálu. Měřič se skládá ze snímače a číslicové měřicí jednotky – měřicího čítače. Obě tyto části měřiče jsou umístěny v samostatných skříňkách propojených kabelem. Měřicí čítač je vestavěn do plastové skříňky určené k montáži do panelu. Čelní panel obsahuje červený LED displej se šesti znaky pro zobrazení měřené délky, tlačítko Nula pro nulování měřené hodnoty délky, šestimístný palcový přepínač pro předvolbu a tlačítko Alarm pro vypnutí alarmu. Rozlišení měřené délky je pevně nastaveno na cm, tzn. že rozsah měření je od 0 do 9999,99m. Na zadní stěně měřiče je umístěna připojovací svorkovnice. Napájení měřiče je pomocí síťového adaptéru 12V/500mA, který je součástí dodávky měřiče.

Technická dokumentace Dokumentace  ve formátu PDF
nahoru

Nástěnný měřič délky typu DELK2314 (DELK2316)

Měřič délky DELK2314

Měřič délky DELK2314 je v nástěnném provedení s odděleným snímačem typu SD16. Obě části měřiče jsou propojeny kabelem standardní délky 3m. Ke snímání délky je určeno kolo s pryžovým povrchem o průměru 100mm (obvod 314 mm), které se odvaluje po povrchu odměřovaného materiálu. Měřicí kolo je upevněno na hřídeli, která prochází dvojicí ložisek namontovaných v kovovém ramenu. Rameno je na svém druhém konci vybaveno otvorem o průměru 12mm pro upevnění k výrobnímu zařízení. Princip měřicího systému je založen na bezkontaktním optoelektronickém snímání impulsů. Na jedno otočení snímacího kola připadá 16 impulsů. Čelní panel měřiče délky obsahuje čtyřmístný LED displej s výškou znaků 14mm pro zobrazení měřené délky a tlačítko Nula pro nulování měřené hodnoty. Rozlišení měřicí jednotky je pevně nastaveno na metry (lze dodat i s rozlišením na dm). Rozsah měření je od 0 do 9999 m. Napájení měřiče je spínaným síťovým adaptérem 12V/500mA, který je pevnou součástí měřiče.

Technická dokumentace Dokumentace  ve formátu PDF
Měřič délky DELK2316

Měřič délky DELK2316 je rozšířenou verzí měřiče DELK2314. Rozlišení měřicí jednotky je u tohoto typu měřiče pevně nastaveno na decimetry. Rozsah měření je od 0 do 99999,9 m. Ostatní parametry měřičů jsou shodné.

Technická dokumentace Dokumentace  ve formátu PDF

nahoru

Měřič délky pro počítač s USB typ DELK2320

Měřič délky

Měřič délky DELK2320 je určen pro připojení k počítači přes USB rozhraní. Měřič se skládá z číslicové měřicí jednotky umístěné v kovové skříňce, na které je upevněno kovové rameno a odvalovací měřicí kolo. Připojovací kabel USB je zakončen malou plastovou skříňkou s USB konektorem typu A. Ve skříňce je umístěn převodník proudové smyčky na rozhraní USB. Napájení měřiče délky je přímo z rozhraní USB. Standardně je měřič dodáván s kabelem délky 5m, ale proudová smyčka umožňuje použít kabel až do délky 100m. Měřič délky je vybaven výstupním relé, které spíná při dosažení shody měřené délky s předvolenou hodnotou. Předvolbu lze využít např. k signalizaci, že se měřená hodnota blíží cílové hodnotě nebo ke zpomalení rychlosti odtahu apod. Součástí dodávky měřiče délky je software pro systém Windows, který umožňuje kalibraci měřiče a několik měřicích režimů. Jako příslušenství lze k měřiči délky dodat zvukový a optický alarm s typovým označením ALAR2422, který je podrobně popsán zde: http://www.aterm.cz/Ostatni.htm#ALAR2422.

Technická dokumentace Dokumentace  ve formátu PDF

Software pro DELK2320 - obrázky

Úvodní okno Kalibrace Zobrazovač Tabulka Soubor


OBSAH:

Úvodní stránka

Měření síly a hmotnosti - převodníky

Měření síly a hmotnosti - přístroje

Měření délky navinutelných materiálů

Měření a regulace teploty

Zobrazovací jednotky

Čtečky čipů Dallas


nahoru * Dotazy, konzultace a objednávky: matulik@aterm.cz * Tel./Fax: 577 932 759 * Mobil: 603 217 899 *